Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Semily - FK Pěnčín-Turnov 1:1 (1:1)

26. 3. 2007

Na Městském stadionu v Semilech - Podmoklicích bylo zvědavo 250 diváků na derby s Turnovem. Hit 14. kola krajského přeboru skončil smírnou remízou.

Semily - FK Pěnčín-Turnov 1:1(1:1)

Před zápasem letitých rivalů se nad celým městem proháněl prudký vítr, který dával tušit tuhý boj o každý metr hřiště. To se poté skutečně potvrdilo a byl k vidění tvrdý souboj. První poločas lépe začali hosté z Turnova. V 9. minutě zatáhl míč Krejčík, ale nebezpečný centr semilská obrana odvrátila. O minutu později proniká Škréta, Sedláček mu skáče pod nohy a vyráží míč. Škréta při střetu upadá a rozhodčí odpískává pokutový kop. Ten zahrává mazácky kapitán Pěnčína-Turnova Ladislav Svoboda -0:1. Semily se osmělují ve 12. minutě. Brožovu nebezpečnou střelu Louda blokuje pouze na roh. Krásný fotbalový okamžik přichází ve 21. minutě. Nebezpečný Škréta postupuje k velkému vápnu a z jeho hranice tvrdě střílí. Umístěnou střelu bravurně vytěsňuje Sedláček. Na druhé straně o chvíli později zahrává přímý kop Brož, Vašek hlavou prodlužuje na Janatu, kterému střelu do šibenice parádně chytá "nestárnoucí" Cimbál.

Ve 30. minutě je faulován na své polovině semilský Štěpnička, rozhodčí nechává pokračovat ve hře a hráči Pěnčína-Turnova se dostávají do obrovské příležitosti.

Nejprve Škréta a poté Beneš svoje šance nevyužívají a skóre se tak nemění. Hra je v těchto fázích velmi tvrdá a k vidění je spousta ostrých soubojů. Ve 40. minutě zahrává ze 30 metrů přímý kop Brož, jeho jedovatou střelu až na dvakrát krotí Cimbál. O dvě minuty později na druhé straně unikl po křídle Kulhánek, centrem nachází ve vápně Krejčíka, kterému kazí radost skvěle chytající Sedláček.

V samotném závěru poločasu nachází Janata v pokutovém území Brože, který střelou z voleje pod břevno nedává Cimbálovi šanci a vyrovnává na 1:1.

Druhá půle bez gólů

Do druhé půle nastoupili hráči opět nažhavení, hra je vyrovnaná a plná osobních střetů. První příležitost má v 52. minutě turnovský Kulhánek, ale svým nedůrazem se o ní připravuje. Za tři minuty na druhé straně v nadějné pozici Janata a jen o pár centimetrů nedosahuje na přihrávaný míč. Semily následně dvakrát zahrozí rohovými kopy v 62. minutě. Nejprve Cimbál vyráží přímou střelu, podruhé Vaškova hlavička končí těsně nad brankou. Divákům a hráčům zatrnulo v 65. minutě. Po souboji Lochmana s Holečkem zůstává druhý jmenovaný v křečovité poloze se zapadlým jazykem na zemi. Pohotově se zachoval domácí kapitán Jiří Krystan a vyndává Holečkovi jazyk ven. Po dalších minutách už hráč s pomocí opouští hřiště a je vidět, že je z nejhoršího venku.

Po přerušení v 75. minutě zahrává Pěnčín-Turnov nebezpečný roh, závar semilská obrana úspěšně odvrací. O deset minut později střídající Vrchovský proniká do pokutového území soupeře, jeho střela je v posledním okamžiku zblokována na roh. V nastaveném čase má Pěnčín/Turnovdvě velké příležitosti. Martínek ani Škréta nejsou úspěšní, a tak utkání končí dělbou bodů.

V příštím kole Semily zajíždí do České Lípy, Pěnčín-Turnov hostí Hejnice. Semilský tým už našel náhradu za "zdrhnuvšího" brankáře Balatku. V jarní části jim vypomůže semilský srdcař Jirka Kalous.

Rozhodčí: Vachek, Šmíd, Neugebauer. Žluté karty: 3:2, Diváků: 250

Branky: 10. Svoboda (pen.) - 45.Brož

Sestava Semil: Sedláček - Štěpnička (90. Kočí), Krystan, Lupa, Holeček (65. Vrchovský) - Coufal L., Vašek, Klazar, Brož - Nezavdal (53. CoufalJ.), Janata

Sestava FK Pěnčín-Turnov: Cimbál - Lochman,Louda,Svoboda, Melka - Krejčík, Škréta, Beneš, Zdražil - Kulhánek (70. Martínek), Bernard (85. Aubrecht) 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fuck off Turnov

(fans, 26. 3. 2007 19:53)

SKALICE mistr KP!!